Baterie słoneczne - akcesoria elektryczne

W myśl zasady że każda rzecz jest tak mocna jak jej najsłabsze ogniwo prezentujemy rozwiązania elektryczne przydatne przy instalacji baterii słonecznych.

Dostępne oryginalne komponenty zazwyczaj charakteryzują się wysoką ceną stąd powszechne w obiegu zamienniki różnych oryginalnych komponentów. Choć wielokrotnie potwierdzono że można wyprodukować zamiennik który jakościowo odpowiada oryginałowi to jednak dużo trudniejszą sprawą jest ustalenie który z zamienników ma tak dobrą jakość jak oryginał. Spośród różnych akcesoriów elektrycznych związanych z instalacjami PV najczęściej wykorzystywane są złączki MC4 i kable solarne.

Oferowane oryginalne złączki MC4 nie tylko charakteryzują się lepszym wyglądem i co sprawdziliśmy dużo większą powtarzalnością wykonania ale też według przeprowadzonych testów wiemy że posiadają najmniejsze straty na przewodzeniu w systemach fotowoltaicznych.

Wyprodukowane z myślą o minimalizacji oporów i odporności na warunki atmosferyczne przewody solarne umożliwiają w niektórych przypadkach uzyski o kilkanaście procent większe niż przy zastosowaniu zwykłych przewodów elektrycznych