Pożegnanie Stawek Gwarantowanych

Dodane przez w w Opłacalność inwestycji
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 1596
 • 3 opinie
 • Subskrybuj zmiany
 • Drukuj

Ten wpis powinien się pojawić znacznie wcześniej. Niestety po wielu miesiącach wyczekiwania mamy w końcu jasną sytuację. Nie będzie w Polsce w najbliższej przyszłości Stawek Gwarantowanych.

Pierwszego lipca 2016 roku ruszył nowatorski System Opustów. I w tym miejscu czuję się w obowiązku aby (odcinając się od jakiejkolwiek polityki) skrytykować działania które obecna "grupa rządząca" zrealizowała.

Głosowanie za rozwiązaniem które dawało możliwości inwestycji "zarobkowej" w instalacje fotowoltaiczne – co miało miejsce dla Stawek Gwarantowanych a następnie na dwa tygodnie przed wejściem w życie Stawek Gwarantowanych - usunięcie go – jest czynem haniebnym i całkowicie sprzecznym z wartościami na które ta grupa się powołuje. Ponieważ przegłosowane rozwiązanie było tak skonstruowane że wymagało pośpiechu od osób które chciały mieć gwarancję że zmieszczą się w puli przyznanej mocy przyłączanych instalacji. Część osób zainwestowała wcześniej aby znaleźć się w puli osób które zostaną przyłączone. Wiele osób zainwestowało po kilkadziesiąt tysięcy złotych licząc na spłatę wynikającą z zysków gwarantowanych przez Stawki Gwarantowane. Nieetyczne zachowanie się grupy rządzącej która przypisuje sobie chrześcijańskie wartości uwydatnia fakt odebrania tym osobom możliwości zwrotu poniesionych wydatków i pozostawienia ich tak na prawdę z niczym – bez żadnej rekompensaty - poprzez zmianę ustawy na krótko przed jej wejściem w życie i to ustawy za którą sami wcześniej głosowali. I nic tu nie pomoże argumentacja – że System Opustów jest lepszym rozwiązaniem –  choć może on być lepszym rozwiązaniem to jest skierowany do zupełnie innej grupy ludzi – do tych którzy chcą zainwestować po to aby oszczędzać i mieć mniejsze rachunki a nie w pewnym stopniu zarabiać jak to mogło mieć miejsce w Stawkach Gwarantowanych (te zarobki gwarantowały prosty rachunek opłacalności inwestycji i spłatę poniesionych wydatków). Osoby które wydały często niemałe pieniądze na instalację która miała się z powodzeniem spłacić dzięki Stawkom Gwarantowanym zostali pozbawieni jakichkolwiek zysków i jakiejkolwiek rekompensaty strat wynikłych z działań rządu.

Wiele osób w naszym kraju zostało oszukanych przez "grę wyborczą" obecnej grupy rządzącej i pozostawionych samych z problemem. Haniebnym i niegodnym głoszonych ideałów jest fakt że nie zaproponowano osobom które zainwestowały w kierunku Stawek Gwarantowanych żadnego rozwiązania rekompensującego zawirowania prawne i "grę wyborczą". Takie osoby bardzo łatwo wyszukać i sklasyfikować i bez trudu można było zaproponować rozwiązania rekompensujące.

Szanowna "grupo rządząca" – skrzywdziliście wiele osób w tym kraju przez proceder którego dokonaliście i wasze podłe zachowanie z pewnością zostanie zapamiętane na wiele lat!

Ostatnia modyfikacja w
0

Krzysztof Turek – niepoprawny pasjonat energii odnawialnej. W 2006 roku ukończył wydział fizyki Akademii Górniczo-Hutniczej. Od 2008 roku prowadzi firmę oferującą urządzenia i usługi z zakresu energii odnawialnej. Doradza w zakresie ogrzewania, zasilania i uniezależnienia obiektów i urządzeń terenowych od konwencjonalnych źródeł energii. Chętnie podejmuje działania wykraczające poza standardowe rozwiązania w branży - wciąż poszukuje nowych możliwości.

Opinie

 • Gość
  Deliaktt poniedziałek, 22 sierpień 2016

  Trochę słabo, bo te stawki i tak nie były szałowe. Na szczęscie dla biznesu się mocno opłaca. Sam mam instalację z elve, ale praktycznie z każdej firmy i w każdej skali będzie to opłacalne.

 • solarid
  solarid czwartek, 27 październik 2016

  Zgadza się! W coraz większej ilości przypadków instalacje fotowoltaiczne opłacają się w rozwiązaniach przemysłowych - jednak aby opłacalność osiągnąć optymalnie jak najszybciej warto oprzeć swój wybór instalacji w oparciu o szczegółowe obliczenia.

 • Gość
  Wojtek wtorek, 08 listopad 2016

  Witam serdecznie,
  o fotowoltaice wiem naprawdę niewiele, ale Pana artykuł wstepny jest tak napisany, że nawet laik, zrozumie o co mniej więcej chodzi. Gratuluję. Mam do Pana pytanie - otrzymałem propozycję zainstalowania przy obiekcie przemysłowym zużywającym rocznie ok 20 tys. kWh "sześciu kompletów trackerów z zamontowanym osprzętem renomowanych firm m.in. Viessmen i Solar Edge o mocy 12 kWh (bez przewymiarowania - na bieżące potrzeby konsumpcji energii elektrycznej)" wraz z projektem, montażem etc etc - wszystko "pod klucz". Podawane przez we wspomnianym artykule szacunkowe koszty mają się nijak do proponowanych. Ile, Pana zdaniem, może kosztować instalacja wyżej opisana? Wiem, że nie powinieniem [tać o takie rzeczy, ale spróbuję.... Pozdrawiam serdecznie, Wojtek

Zostaw opinię

Gość
Gość poniedziałek, 17 grudzień 2018