Góra

Fotowoltaika dla rolnictwa

Strefa Wiedzy

Fotowoltaika dla rolnictwa - optymalizacja kosztów i rozwój innowacyjności

Fotowoltaika to dopiero początek!

Czy zastanawiasz się, jak zainwestować oszczędności wygenerowane na tańszej energii elektrycznej dzięki fotowoltaice? Gdy nie mają dla Ciebie znaczenia podwyżki cen energii elektrycznej, możesz planować inwestycje podnoszące innowacyjność i wydajność Twojego gospodarstwa.

 

Prąd dla siebie i na sprzedaż

Instalacje fotowoltaiczne mogą być zamontowane zarówno na budynkach gospodarczych, jak i na nieużytkach rolnych. Jest to efektywne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Wygenerowane przez Twoją instalację nadwyżki prądu możesz odsprzedać do zakładu energetycznego, to dodatkowym zysk dla Twojego gospodarstwa.

 

Dotacje

Instalacje fotowoltaiczne pozwalają obniżyć koszty projektu o ok. 50% w porównaniu do firm lub osób prywatnych. Oznacza to zwrot inwestycji nawet po 5 latach. Warto skorzystać z również z dotacji dla rolników i chodowców rolnych do 40% kosztów kwalifikowanych (nie więcej niż 800 tys. PLN) lub dofinansowanie w formie pożyczki do 100% kosztów kwalifikowanych. Dofinansowanie na fotowoltaikę dla rolnika obejmuje zakup i montaż nowej instalacji, jak i rozbudowę czy modernizację istniejącego systemu.

 

DOWIEDZ
SIE
WIĘCEJ


+48 502 055 198

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOŚWIADCZENIE
MONTAŻOWE
WŁASNA EKIPA

Nasze ponad 12-letnie doświadczenie oraz własne ekipy montażowe gwarantują profesjonalny dobór i montaż instalacji.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
SPRAWDZONE PRODUKTY
MONITORING I SERWIS

Wieloletnia współpraca z najlepszymi dostawcami zapewnia produkty najwyższej jakości. Zapewniamy serwis i monitorujemy instalacje.

PEŁNA OBSŁUGA
ZGŁOSZENIA DO ZE
DOTACJE I KREDYTY

Załatwiamy wszystkie formalności związane z instalacjami: zgłoszenia do zakładu energetycznego, złożenie wniosków o dotacje, kredyty.