Net-billing to system rozliczeń energii elektrycznej w Polsce, który pozwala producentom energii z paneli fotowoltaicznych na sprzedawanie nadwyżek energii z powrotem do sieci elektrycznej. Dzięki temu, osoby posiadające panele fotowoltaiczne mogą zmniejszyć swoje rachunki za energię elektryczną nawet o 88%, ponieważ otrzymują zwrot części pieniędzy za nadwyżki energii, które oddają do sieci.
Ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną, która jest potrzebna człowiekowi w wielu dziedzinach życia. Ten sposób na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery jest bardzo skuteczny. Coraz więcej osób decyduje się na panele fotowoltaiczne we własnym zakresie, aby zmniejszyć ilość pobieranego prądu z sieci energetycznej bazujące na elektrowniach węglowych. Jak działają ogniwa fotowoltaiczne? Jak wykorzystać energię elektryczną, którą nie spożytkują wykorzystywane w domu urządzenia czy pompa ciepła? Sprawdź polecane sposoby!
Instalacja fotowoltaiczna nie może być zakupem na chybił trafił. Niezwykle istotna jest tutaj jej moc, która powinna odpowiadać zapotrzebowaniu energetycznemu. Jest ono liczone dla każdego budynku osobno. Wpływają na nie różne czynniki, takie jak charakterystyka budynku, liczba osób go zamieszkujących i wiele więcej. Sprawdź, jakie znaczenie ma moc instalacji fotowoltaicznej!
Inwestorzy doskonale zdają sobie sprawę, że inwestycja w fotowoltaikę nie jest tania. Z kolei rząd naciska na to, aby odchodzić od prądu pobieranego jedynie z elektrowni. Rządzący skutecznie zachęcają przedsiębiorców, jak i zwykłych obywateli do tego, by zdecydowali się na instalację fotowoltaiczną. Ich sposobem są projekty, umożliwiające otrzymanie finansowej pomocy. Przykładem tego jest program Mój Prąd. Sprawdź, jak działa i jak poprawnie wypełnić wniosek!
W dzisiejszych czasach dbanie o środowisko naturalne stało się priorytetem większości państw świata. Z tego powodu powstają nowe rozwiązania mające na celu wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Jednym z takich rozwiązań są panele fotowoltaiczne, których moc tkwi w promieniowaniu słonecznym. Ogniwa fotowoltaiczne przekształcają promienie na prąd zmienny, który można wykorzystać do zasilania urządzeń w swoim gospodarstwie domowym. Instalacja fotowoltaiczna niesie duże oszczędności, a jednocześnie wspomaga walkę o dobro naszej planety. Sprawdź, jak działa fotowoltaika i czy instalacje fotowoltaiczne się opłacają!
Fotowoltaika stanowi jeden ze sposobów wykorzystania odnawialnych źródeł do produkcji energii elektrycznej. W dzisiejszych czasach dbanie o środowisko naturalne stało się niezwykle istotne, dlatego panele fotowoltaiczne można zauważyć na coraz większej ilości dachów. Ci, którzy do tej pory nie zdecydowali się na montaż fotowoltaiki, często zastanawiają się, czy fotowoltaika się opłaca. Czy warto więc inwestować w instalacje fotowoltaiczne i jak zwiększyć opłacalność fotowoltaiki?
W natłoku informacji słowo fotowoltaika nikogo już nie dziwi. Wciąż jednak nie jest oczywiste, co ono oznacza. Przyjrzyjmy się zatem jak wykorzystać promienie słoneczne, aby móc korzystać z czystej energii w gniazdkach.
Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła stają się coraz częściej nierozłączną parą. To połączenie zwraca się jeszcze szybciej niż sama fotowoltaika. Całkowita niezależność od podwyżek cen wszystkich paliw jest kusząca.
Zapraszamy pn. - pt. 8:00 - 16:00.
SOLARID
Piastowska 202, 42-202 Częstochowa